عکاسی حرفه ای با موبایل

عکاسی حرفه ای با موبایل

cgr-manegmet31-800x293 copy

سطحی پیدا کنید که روی آن انعکاس وجود داشته باشد

قدم اول ساده است، سطحی که روی آن انعکاس وجود دارد پیدا کنید! وقتی چشمان خود را برای پیدا کردن انعکاس آموزش دهید، خواهید دید که سطوحی که روی آن ها انعکاسی ایجاد شده باشد همه جا وجود دارند. معمولاً زیباترین انعکاس ها بر روی سطح آب ایجاد می شوند. هر مقداری از آب، حتی یک تالاب کوچک آب هم برای عکاسی از انعکاس کافی و عالی است.

علاوه بر سطح آب، بر روی سطوح شیشه ای هم می توانید انعکاس های زیبایی پیدا کنید، همچنین اتومبیل های تمیز و براق، سنگ فرش های خیس، سطح یخ و یا حتی عینک آفتابی خودتان.

top-messaging-apps-android copy1

سوژه ای خاص پیدا کنید

انسان ها سوژه های فوق العاده ای برای عکاسی از انعکاس هستند، مخصوصاً اگر انعکاس را به شکل سیلوئت (ضد نور) ثبت کنید. البته، می توانید از حیوانات هم استفاده کنید، همچنین ساختمان ها و یا سوژه های بی جان دیگر. در حقیقت، شما می توانید از هر چیزی به عنوان سوژه اصلی عکس استفاده کنید، تا زمانی که از چیزی استفاده کنید که به عکس شما جلوه بیشتری دهد و عکس شما را جذاب کند.

واقعیت را با انعکاس تلفیق کنید

وقتی شروع به عکاسی از انعکاس می کنید، خیلی وسوسه کننده است که فقط بر روی انعکاس فوکوس کنید و هیچ چیز دیگری را در کادر نیاورید. اما، عکس های انعکاس شما باید همیشه تلفیق درستی از انعکاس و واقعیت را نشان دهند.

لازم نیست انعکاس در عکس حتماً خیلی بزرگ باشد. حتی یک انعکاس کوچک می تواند جذابیت بالایی به عکس شما بدهد

top-messaging-apps-android copy4

عناصر مزاحم را از بین ببرید

بهترین راه برای ساده کردن عکس انعکاس این است که هر عنصر مزاحمی را از عکس حذف کنید و فقط قسمت های مهم (سوژه اصلی و انعکاس آن) را در عکس بیاورید.

با از بین بردن همه چیز به غیر از سوژه اصلی و انعکاس آن در کادر، خلوصی رویایی به عکس داده اید. این کار را در ساحل ساده تر می توان انجام داد یا در نزدیکی سطح بزرگی از آب، این نکته را دفعه بعد که به ساحل رفتید به یاد داشته باشید.

top-messaging-apps-android copy5

برای نا هموار کردن سطح انعکاس موج ایجاد کنید

لازم نیست انعکاس شما مانند آینه صاف و بی نقص باشد. در حقیقت، زمانی که انعکاس تحت تأثیر امواج قرار گیرد و سطح نا صافی داشته باشد خیلی جذاب تر می شود.

اگر موج در سطح آب وجود ندارد، خودتان به آن موج دهید. اگر نمی خواهید با قرار دادن دست خود در آب این کار را انجام دهید، می توانید با گذاشتن پای خود در داخل آب امواجی بر روی آن ایجاد کنید، یا می توانید از پرتاب جسم کوچکی داخل آن این امواج را ایجاد کنید.

top-messaging-apps-android copy3

بر تقارن تأکید کنید

تقارن یکی از قوی ترین ابزار عکس های انعکاس است. همه عکس های انعکاس درجه ای از تقارن را نشان می دهند، و شما می توانید با تأکید بر این تقارن جلوه بیشتری به عکس بدهید و افکت جذابی در عکس ایجاد کنید.

top-messaging-apps-android copy6

پاسخ دهید